پایگاه خبری تحلیلی مکران نیوز
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶-۴:۰۲ | کد خبر : 10100 | نویسنده :مدیریت سایت
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • ائمه جمعه و علمای اهل ‌سنت جاسک جنایات تروریستی تهران را محکوم کردند/وحدت؛ مهمترین راهکار مقابله با جریانات افراطی و تکفیری

  ائمه جمعه و علمای اهل ‌سنت جاسک جنایات تروریستی تهران را محکوم و تاکید کردند: وحدت؛ مهمترین راهکار مقابله با جریانات افراطی و تکفیری است.

  شیخ محمد عقیل شیهک زهی، امام جمعه اهل سنت جاسک در گفت وگو با مکران نیوز؛ و با محکوم کردن حملات تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام(ره) اظهار کرد: آنچه روشن بوده، دشمنی استکبار جهانی با ملت ایران است و اینان از هر راهی وارد می‌شوند تا در نظام جمهوری اسلامی تفرقه و آشوب ایجاد کنند.

  وی افزود: شیعه و سنی باید در برابر توطئه تفرقه هوشیار بوده و به اصول دین توجه داشته و استوار باشند.

  شیهک زهی تصریح کرد: دشمن با اجیر کردن عده‌ای نادان و بی‌اراده برای نظام مزاحمت ایجاد می‌کند که به ضرر مردم، نظام و به ویژه منطقه است.

  وی ادامه داد: این جنایات موجب ناراحتی و نگرانی مردم می‌شود و همه انزجار خود را از عواملی که مخل آرامش و امنیت جوامع اسلامی است، اعلام‌ می‌کنند.

  امام جمعه اهل سنت جاسک راه‌پیروزی و سعادت را اتحاد و همدلی ملت ایران عنوان کرد و گفت: مردم شیعه و سنی هوشیار باشند و بدانند استکبار جهانی دشمنی دیرینه با نظام دارد و انجام این گونه اقدامات با قصد آشوب و تفرقه در اتحاد مسلمانان است.

  وی اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی با آگاهی و هوشیاری مردم توطئه‌های شوم دشمن را خنثی و آنان را در رسیدن به اهداف شومشان ناکام می‌گذارد.

  شیهک زهی خاطرنشان کرد: ما هرگز تسلیم زور نخواهیم شد چرا که یقین داریم نیروهای مسلح اعم از سپاه پاسداران، بسیج، ارتش جمهوری اسلامی ایران به رهبری مقام معظم رهبری و با روحیه قوی علیه تروریست ها مبارزه می کنند.

  مولوی راشد بندار امام جماعت مسجد بلال یکبنی نیز با محکوم کردن این عمل و تاکید به اینکه تا متحد نباشیم نمی توانیم مقابل دشمنان قد علم کنیم، اذعان کرد: ملت های مسلمان و پیروان مذاهب اسلامی از شیعه و سنی باید هوشیارانه در قبال دسیسه ها ی تفرقه افکن دشمن برخورد کنند.

  مولوی راشد بندار افزود: امروز وحدت مهمترین موضوع در جهان اسلام و از واجبات است که مسلمانان با همدلی و هماهنگی در مقابله با توطئه های آمریکا و اسرائیل با هم وحدت داشته باشند.

  وی ادامه داد: جمهوری اسلامی با تمام امکانات و اقدامات با این افراد خود فروخته برخورد می‌کند و دشمن بداند هرچه در ایجاد تفرقه تلاش کند چیزی جز وحدت و همبستگی نخواهد دید.

  مولوی محمد نبی گرگیچ امام جماعت مسجد بحمدی جاسک اظهار کرد:  استکبار از بدو انقلاب تاکنون برای نابودی نظام و ایجاد تفرقه و توطئه تلاش زیادی کرده اما در طول این سالها مشاهده شده که چگونه جمهوری اسلامی با حمایت مردم شهید پرور و رهبری نگذاشته تا توطئه‌های دشمن به ثمر بنشیند و دشمن به اهداف شوم خود نرسیده است.

  وی افزود: جمهوری اسلامی با تمام امکانات و اقدامات با این افراد خود فروخته برخورد می‌کند و دشمن بداند هرچه در ایجاد تفرقه تلاش کند چیزی جز وحدت و همبستگی نخواهد دید.

  مولوی گرگیچ خاطرنشان کرد: روحانیون اهل سنت این جنایات تروریستی را محکوم  و به خانواده‌های شهدا تسلیت می‌گویند و مطمئن باشند که دستگاه امنیتی ایران بار دیگر اقتدار ملی خود را نشان می‌دهد و عوامل و پشت پرده این جنایات را شناسایی می‌کند.

  وی ادامه داد:  بدخواهان و دشمنان اسلام با توطئه افکنی های خود در تلاش برای بر هم زدن معادلات منطقه ای و تضعیف جایگاه کشورهای اسلامی و ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی هستند و امروز با شدت بیشتری این گونه اقدامات را دنبال می کنند و مهمترین راهکار مقابله با جریانات افراطی و تکفیری همانا وحدت در میان امت اسلامی است.

  امام جماعت مسجد بحمدی جاسک در انتها تصریح کرد: علما و روحانیون وظیفه دارند توطئه پلید زورگویان و ظالمان را تشریح و مردم را آگاه سازند.

  مولوی دادمحمد مچانی امام جمعه گابریگ جاسک نیز با اعلام انزجار از این حادثه تروریستی ،تصریح کرد: این جنایت قلب هر انسانی را به درد می آورد، به چه جرمی خون افراد بی گناه ریخته می شود؟ با چه مجوز شرعی ، دست به این عمل ننگین می زنند؟ جواب خون شهدای مظلوم و خانواده های داغدیده را چه کسی می دهد؟

  وی افزود: نوکران آمریکا و اسرائیل کوردل بدانند که عمل شنیع آنان به شدت محکوم است و نمی توانند با این ترورهای کور در صف اتحاد و همدلی مردم ، خللی ایجاد کنند و همچنین اعمال تروریستی آنها، مورد محکومیت همه ملت ایران خصوصاً علماء و روحانیت اهل سنت و قوم بلوچ می باشد.

  امام جمعه گابریگ جاسک اضافه کرد: گروه های تکفیری و داعش با حمایت مستقیم آمریکا جهت نابودی منطقه و اسلام و در پی آن نفوذ بیشتر آمریکا در منطقه ایجاد شده اند که این موضوع برای همه به اثبات رسیده است.

  وی خاطرنشان کرد: آمریکا و حامیان این کشور به دنبال نابود کردن اسلام و مسلمانان هستند، در این راستا گرچه زبان چرب و شیرین دارند اما عمل دشمنانه، زشت و پلیدشان برملا شده است.

  مولوی مچانی در پایان به سخنی از رسول الله(ص) اشاره کرد و گفت:پیامبر اکرم(ص) سرور کائنات فرموده اند: کفر همیشه در صدد تفرقه انداختن بین امت اسلامی است ، در این زمان حساس باید مردم هوشیار باشند ، اتحاد و وحدت و اخوت خودشان را حفظ کنند ، این اخوت و برادری برای دشمنان یک شکست است و آنها از وحدت بین ملت ایران هراس دارند.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "ائمه جمعه و علمای اهل ‌سنت جاسک جنایات تروریستی تهران را محکوم کردند/وحدت؛ مهمترین راهکار مقابله با جریانات افراطی و تکفیری"

  نظرات

  پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران Untitled-1-Recovered123 تبليغات
 • طراحی سایت ارزان

  طراحی سایتهای خبری و تفریحی


  parswp.ir

 • " title="تبلیغ " target="_blank" >تبلیغ

  تبلیغ


 • نوشته‌های تازه

 • آخرین دیدگاه‌ها