پایگاه خبری تحلیلی مکران نیوز
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶-۱۲:۲۹ | کد خبر : 9974 | نویسنده :مدیریت سایت
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • بازخوانی وعده های فراموش شده روحانی به مردم جاسک/ جاده های بی بازگشت و پروازی که به مقصد نرسید

  روحانی در سفر سال ۹۲ خود به جاسک وعده های بسیاری به مردم داد، در حالی به روزهای پایانی عمر دولت یازدهم نزدیک می شویم که بررسیهای صورت گرفته نشان می دهد قریب به اتفاق این وعده ها عملیاتی نشده است.

  به گزارش مکران نیوز هرکس از فردا در جاسک سرمایه گذاری کند بداند در سال‌های آتی سود خواهد برد چرا که این منطقه به یک مرکز تجاری، صنعتی و دریایی تبدیل می‌شود.

  این جملات بخش‌هایی از سخنرانی حسن روحانی در جمع مردم شهر بندری جاسک بوده و در مورد پروژه‌هایی می باشد که سال‌هاست مردم را منتظر نگه‌داشته است.

  روحانی اوایل اسفند ماه ۹۲ با وعده های فراوان در جمع مردم جاسک حاضر شد و با این سخنان و وعده ها،بارقه ایی از امید در دل این ساحل نشینان کاشته شد؛  اما اکنون با گذشت نزدیک به ۴ سال، بیشتر این وعده ها عملیاتی نشده است.

  سفرهای استانی و شهرستانی و مصوبات آن حرکتی است که طی سال‌های گذشته در دولت‌های مختلف مورد توجه قرارگرفته است، اما هرچقدر که این سفرها می‌تواند بستر آشنایی بیشتر دولتمردان و مسئولان ارشد ملی با مشکلات شهرستان‌ها از نزدیک را فراهم کند خلف وعده‌ها نیز می‌تواند ناامیدکننده باشد.

  در این راستا با توجه به قرارگیری در ماه‌های پایانی دولت یازدهم در سلسله گزارش‌هایی روند اجرای وعده های روحانی موردبررسی قرار می‌گیرد که در این گزارش تصمیم داریم عملیاتی شدن وعده های علنی روحانی که در جمع مر دمشهرستان جاسک  مطرح شده بود را بررسی کنیم.

  بزرگراه میناب به جاسک تا پایان دولت یازدهم ساخته خواهد شد

  روحانی هفتم اسفند ماه ۹۲ و در دومین روز از سفر خود به استان هرمزگان، با حضور در جمع مردم جاسک با ابراز امیدواری نسبت به اجرای پروژه جاده جاسک میناب و بندرعباس گفته بود: نخستین برنامه دولت در این راستا تکمیل جاده بین بندر عباس و جاسک خواهد بود و بخشی از این جاده تا منطقه میناب بصورت بزرگراه تکمیل خواهد شد.

  وی افزود : بهسازی جاده میناب به جاسک تا پایان سال ۹۳ به اتمام می رسد و طرح احداث بزرگراه میناب به جاسک نیز در دست مطالعه است و این بزرگراه تا پایان دولت یازدهم ساخته خواهد شد ،اما بررسی های صورت گرفته و مشاهدات عینی مردم که در طول این مسیر در رفت و آمد هستند حکایت از وجود جاده ایی ناهموار دارد و نه تنها بزرگزارهی احداث نگردید بلکه بشتر این محور،فرسوده باقی  است .

   

  جاده میناب جاسک2

  بنا بر مستندات موجود در رسانه ها نه تنها خبری از بزرگراه میناب جاسک نیست بلکه فقط ۶۵ درصد آسفالت مسیر جاسک میناب ، بهسازی و روکش شده و همچنان بایستی شاهد جان باختن هموطنانمان و افزایش آمار تصادفات جاده ای و تلفات ناشی از آن باشیم.

  پروژه فاضلاب جاسک تا پایان سال ۱۳۹۳ اجرا خواهد شد

  در این سفر رئیس جمهور ،وعده راه اندازی فاضلاب جاسک در مدت یک سال را نیز مطرح کرده بود و گفت: فاضلاب جاسک که طبق برنامه بیش از ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش بینی شده که تا پایان سال ۱۳۹۳ تخصیص داده و اجرا خواهد شد ولی طبق پیگیری بعمل آمده ،فقط جانمایی آن صورت گرفته و پس از گذشت سه سال ، این وعده فقط در حد حرف و قرار باقی ماند.

  فاضلاب

  توسعه و تبدیل بیمارستان ۳۲ تختخوابی جاسک به بیمارستان ۶۴ تختخوابی تا پایان سال ۹۳ به اتمام می رسد

  رئیس‌جمهور در جمع مردم جاسک با اشاره به درخواست‌های مردم برای بهبود وضعیت بهداشت و درمان شهرستان خاطرنشان کرده بود:بیمارستان ۳۲ تختخوابی جاسک توسعه خواهد یافت و به بیمارستان ۶۴ تختخوابی تبدیل خواهد شد که این توسعه نیز تا پایان سال ۹۳ به اتمام خواهد رسید.

  بیمارستان جاسک

  بررسی این وعده،حکایت از پیشرفت ۹۵درصدی این پروژه پس از طی سه سال از قول رئیس جمهور محترم برای تکمیل آن دارد؛ ظاهرا مشکل بهداشت شهرستان با توجه به کمبود پزشک و امکانات پزشکی و دوری از مراکز درمانی مجهزتر ، راه طولانی برای مرتفع شدن در پیش روی خود دارد و این مقال در یک سطر قابل توصیف نیست.

  راه اندازی فرودگاه جاسک و توسعه آن به یک فرودگاه بین المللی

  حسن روحانی در جمع مردم جاسک گفته بود: برای آبادانی این منطقه مهم و راهبردی در کنار دریای عمان، به یک فرودگاه نیاز خواهیم داشت که با توسعه آن به یک فرودگاه بین المللی تبدیل شود.

  وی افزود: اولین قدم‌ها را در همین دولت برای توسعه فرودگاه کنونی برخواهیم داشت و قدم به قدم برای طراحی یک فرودگاه بین‌المللی (پیش خواهیم رفت) که ان‌شاءالله در دولت یازدهم و تکمیل آن در دولت دوازدهم، مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

  پرواز

  پس از این قول رئیس جمهور، تا مدتها خبری از راه اندازی این فرودگاه نبود تا اینکه وعده نماینده دولت در هرمزگان در این خصوص، بارقه امیدی در دل مردم جاسک کاشته شد؛جاسم جادری استاندار هرمزگان دوم شهریور ۹۵ در حاشیه مراسم بهره‌برداری از کارخانه تولید قیر سهند خلیج فارس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فرودگاه جاسک تا پایان هفته دولت امسال افتتاح و پرواز بندرعباس ـ جاسک برقرار می‌شود و پس از آن خبرگزاریها در تاریخ دهم شهریورماه ۹۵ و به نقل از نامبرده، خبر از راه اندازی خط هوایی پرواز بندرعباس- ابوموسی و بندرعباس- جاسک دادند؛ ولی تا کنون هیچ پرواز مسافربری درجاسک به زمین ننشسته است.

  ایجاد صنایع پتروشیمی، فولاد و آلمینیوم در جاسک

  البته به وعده های روحانی به مردم جاسک جدای از این موارد میتوان به وعده ایجاد صنایع پتروشیمی، فولاد و آلمینیوم در منطقه جاسک اشاره کرد که  وی در آن جمع  یادآور شد: این منطقه را به یک منطقه مهم انرژی بر تبدیل می‌کنیم.

  پالایشگاه

  رئیس‌جمهور با بیان اینکه صنایع پتروشیمی، فولاد و آلمینیوم در منطقه جاسک ایجاد می‌شود، تصریح کرد: این منطقه به یک منطقه صنعتی تبدیل می‌شود و بندری تاسیس می کنیم که از اینجا نفت به دنیا صادر شود؛ علی ای حال برای تحقق این وعده ها تا عمل بایستی زمان مسیر طولانیتری طی شود.

  بررسی وعده های دولت یازدهم در منطقه جاسک حکایت از خلف وعده تدبیری ها با مردمانی را دارد که در سال ۹۲ سبد رای روحانی را پر کردند.

  حالا در بهار پایانی دولت یازدهم نه خبری از تکمیل پروژه است و نه تحقق وعده‌ها در این زمینه ؛علی ای حال باید منتظر ماند و دید که دولت برای این خلف وعده های گسترده خود در شهرستان جاسک چه پاسخی خواهد داشت.

  انتهای پیام

  ارجمند

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "بازخوانی وعده های فراموش شده روحانی به مردم جاسک/ جاده های بی بازگشت و پروازی که به مقصد نرسید"

  نظرات

  پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران Untitled-1-Recovered123 تبليغات
 • طراحی سایت ارزان

  طراحی سایتهای خبری و تفریحی


  parswp.ir

 • " title="تبلیغ " target="_blank" >تبلیغ

  تبلیغ


 • نوشته‌های تازه

 • آخرین دیدگاه‌ها