پایگاه خبری تحلیلی مکران نیوز
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶-۱۱:۰۹ | کد خبر : 10162 | نویسنده :مدیریت سایت
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • گلایه مردم جاسک از نبود دفتر پلیس +۱۰/ چه کسی پاسخگوی این کمبود است ؟

  از جمله مراکزی که در سالیان اخیر با ارائه انواع خدمات مختلف حضور اقشار گوناگون مردم را در خود دیده است دفاتر خدماتی پلیس ۱۰+ می باشند که متاسفانه در شهرستان جاسک استقرار پیدا نکرده است و مردم شهرستان؛ خواستار توجه مسئولان به مسکلات ناشی از نبود آن شدند.

  به گزارش مکران نیوز؛ متاسفانه علی رغم پیشرفت علم و فناوری در کشور اما هنوز شهرها و روستاهایی هستند که از برخورداری و استقرار برخی از امکانات اداری محروم بوده و این محرومیت سبب سلب آسایش شهروندان در این شهرستان ها شده است.

  یکی از کمبود هایی که نیاز آن کاملا ملموس است، عدم استقرار دفاتر پلیس+۱۰ است که فعالیت هایی از قبیل تجدید و تعویض گواهی نامه های رانندگی ، دفترچه ثبت نام نظام وظیفه، دریافت پاسپورت، صدور و تعویض کارت های پایان خدمت سربازی و استعلام جرائم خودرو از جمله مواردی است که در این دفاتر صورت می گیرد.

  استفاده آسان شهروندان از اینگونه دفاتر مستلزم ایجاد دفاتر پلیس +۱۰است که متاسفانه شهرستان جاسک فاقد این گونه دفاتر بوده و شهروندان آن با مشکلات زیادی مواجه هستند.

  نبود دفتر پلیس + ۱۰، مردم این شهرستان را مجبور به طی مسافت ۱۶۰ کیلومتری تا شهر سیریک و یا ۲۲۰ کیلومتر به میناب می سازد تا امورات مربوط به گواهینامه و یا دیگر مسائل شخصی خود را انجام دهند.

  همچنین مردم روستاهای تابعه شهرجاسک نیز به علت نبود دفتر پلیس+۱۰ در مرکز بخش، دارای مشکلات بیشتری در این خصوص هستند و مجبور هستند برای گرفتن خدمات این دفاتر مسافت ۲۸۰ تا ۳۰۰ کیلومتر را طی کنند.

  جمعی از مردم جاسک اعلام کردند: این معضل مدتی است که آن ها را در انجام کارهایشان با مشکلات زیادی مواجه کرده است.
  به گفته آن ها، چندماه پیش یک دفتر پلیس +۱۰ در این شهرستان خدمات میداد اما بدلایلی که معلوم نیست دیگر فعالیت نمی کند .

  یکی از شهروندان جاسکی گفت: مراجعات زیادی در این باره به مسوولان داشته ایم اما پاسخ قانع کننده ایی دریافت نشده است.

  علی زارعی افزود: وجود این دفتر یکی از نیازهای اساسی شهرستان می باشد و مردم جاسک برای انجام کارهایشان راه ۱۶۰کیلومتری به سیریک را می پیمایند.

  وی ادامه داد: انجام کارهای روزمره مانند تعویض گوهینامه، کارت ملی ، روادید و دیگر کارها که همه مردم دچار آن هستند، تاسیس این دفتر را ضروری می کند.

  ارجمند دیگر شهروند جاسکی به خبر نگار ما گفت: شهرستان جاسک فاقد دفتر پلیس+۱۰ بوده و شهروندان این شهرستان در راستای حل کار های اداری خود باید به شهرستان های تابعه و یا برای دریافت و پیگیری برخی از فعالیت هایی همچون پاسپورت و یا دریافت دفتر چه ثبت نام سربازی به میناب و بندعباس سفر کرده و با توجه به هزینه ها و خطر های جاده ای از مسئولان خواستار استقرار یک دفتر برای رفع فعالیت های اداری مربوط به این دفاتر هستیم .

  وی ادامه داد: بنده شاهد خانواده هایی هستم که برای فعالیت های خود به شهر سیریک و یا میناب مراجعه کرده اما انبوه جمعیت و حجم بالای کار در این گونه دفاتر سبب می شود که اغلب کارهای اداری این افراد ناتمام مانده و یا اینکه به روزهای آتی موکول شود که این خود زمینه اتلاف وقت شده و بار ریالی را بر دوش شهروندان متوجه می کند .

  یکی از بازاریان شهر جاسک در این خصوص به خبرنگار ما گفت: بسیاری از مراجعه کنندگان دفاتر پلیس + ۱۰ در شهر سیریک، جاسکی هستند و مردم جاسک مجبور هستند برای گرفتن خدمات به شهر سیریک بروند و کارهای خود را در دفاتر شهر سیریک و یا شهرهای دیگر از جمله میناب و بندرعباس انجام دهند.

  احمدی ادامه داد: ضرورت دارد مسئولین در خصوص راه اندازی دفتر خدماتی پلیس +۱۰ در شهر جاسک توجه ویژه ای داشته باشند و اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.

  حسن حیدری که به شغل صیادی اشتغال دارد نیز از نبود برخی این دفتر گله کرد و گفت: برای خدماتی ابتدایی باید مسیر جاسک تا سیریک را طی کنیم و چند روز پیگیر باشیم تا کارمان انجام بگیرد که در ایام گرم سال خستگی و شرجی و کمبود وسیله نقلیه بر آن اضاف می‌شود و باعث مشکلات فراوانی می‌شود که از حوصله این بحث خارج است.

  وی ادامه داد: چه کسی جوابگوی جان همشهریانی می باشد که حدود ۱۶۰کیلومتر باید مسافرت کنند و به سیریک و یا میناببرای دریافت خدمات مراجعه میکنند ؟ اگه در طول راه تصادفی حادث شود واقعا چه کسی جوابگوی جان آنهاست ؟

  حیدری افزود: تا کنون در حق این شهر اجحاف زیادی شده است و امیدواریم شاهد بی عدالتی دیگری در حق این مردم نباشیم.

  بنابر گزارشات مردمی، تعدادی از شهروندان جاسکی متقاضی ایجاد دفتر پلیس+۱۰ در این شهرستان بوده ولی تاکنون موفق به گرفتن مجوز مربوطه نشده اند.

  شهرستان جاسک با وجود تمامی ظرفیتها و پتانسیل هایی که دارد و همانطور که  از آن بعنوان پایتخت اقتصادی مکران نام میبرند چرا باید از تاسیس این دفتر خدماتی محرم باشد.

  اینکه به کدام دلیل مردم شهرستان جاسک حق استفاده از ابتدائی ترین خدمات الکترونیکی را ندارند، سوالی است که مسئولین این شهرستان و استان باید جواب دهند؟
  براستی مسئولانی که میگویند شیفته خدمت به مردم هستیم نه تشنه قدرت؛ در مقابل این مشکلات چه واکنشی باید نشان دهند؟

  تاسیس دفتر پلیس + ۱۰ نیاز مهم و مبرم شهرستان جاسک می باشد، لذا از مسئولان خواستار استقرار یک دفتر برای رفع فعالیت های اداری مربوط به این دفاتر  هستیم .

   

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "گلایه مردم جاسک از نبود دفتر پلیس +۱۰/ چه کسی پاسخگوی این کمبود است ؟"

  نظرات

  پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران Untitled-1-Recovered123 تبليغات
 • طراحی سایت ارزان

  طراحی سایتهای خبری و تفریحی


  parswp.ir

 • " title="تبلیغ " target="_blank" >تبلیغ

  تبلیغ


 • نوشته‌های تازه

 • آخرین دیدگاه‌ها